Zespół Szkół w Kórniku

Aktualności sportowe 2017/2018

***

Ostatnie lata w szkole były trudne dla działalności sportowej. Ze względu na organizację pracy szkoły, plany i …… coraz trudniejsze warunki do prowadzenia zajęć sportowych…   działalność sportowa w szkole została znacznie ograniczona. 😦

Ażeby być aktywnym, zdrowym i aby osiągać sukcesy (nie tylko w sporcie) potrzebne są przede wszystkim chęci …     wytrwałość … odpowiedzialność…    jednak bez dobrej organizacji pracy…współpracy….i przychylności innych… nie osiągnie się dobrych rezultatów w szkole.

Niestety szkoda bowiem…

To co się budowało przez laty można łatwo zniszczyć, ale niestety trudniej będzie to wszystko odbudować…

Czekamy na lepsze czasy w szkole.

IR

***

Miło nam poinformować, iż mimo trudnych warunków do uprawiania  sportu  nasza szkoła w tym roku szkolnym w klasyfikacji Szkół Ponadgimnazjalnych  Powiatu Poznańskiego we współzawodnictwie sportowym zdobyła 78 pkt i wśród 8 sklasyfikowanych szkół zajęła  II miejsce w powiecie.

Cieszymy się z osiągnięć naszych uczniów i dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w zawodach sportowych i przyczynili się do sukcesu!

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego odbyło się 5 czerwca 2018 na stadionie lekkoatletycznym w Puszczykowie.

W kategorii Licealiady najlepszą szkołą okazał się  Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół w Kórniku i trzecie miejsce LO w Puszczykowie. Do klasyfikacji  liczyło się 10 najlepszych miejsc zajętych przez szkołę ze wszystkich dyscyplin sportowych.

MISTRZOSTWA POWIATU POZNAŃSKIEGO W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

Miło nam poinformować o wynikach siatkarzy.

W mistrzostwach powiatu poznańskiego w siatkówce plażowej, które odbyły się 29 maja 2018 na Kórnickich Błoniach nasi  panowie: Rafał Jaskuła i Marcin Wujek pokonali zdecydowanie swoich rówieśników z Puszczykowa, Swarzędza, Bolechowa i zostali Mistrzami Powiatu. Tym samym awansowali do Finału Rejonu.

Natomiast dziewczęta Jagoda Tomczak i Martyna Piasecka po rozegnaniu czterech meczy, pokonały jeden zespół i  zajęły 4 miejsce w powiecie.

Gratulujemy sukcesów!

Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym, a wystartowały w nich 4 zespoły męskie i 5 damskich..

W sędziowaniu pomagali: Julia Cichomska oraz inni zawodnicy i nauczyciele wf.

***

INTEGRACYJNY TURNIEJ SIATKÓWKI PAŃ

To już kilkunastoletnia tradycja, że z okazji Święta Kobiet  odbywa się w Zespole Szkół ( dawniej Liceum Ogólnokształcącego) w Kórniku TURNIEJ SIATKÓWKI PAŃ. W  ramach integracji z okazji Święta Kobiet  spotkały się siatkarki:  uczennice ZS Kórnik ze  starszymi sympatyczkami, absolwentkami szkoły i mamami naszych uczniów. Wiek grających nie miał w tym dniu  znaczenia, bo na równi walczyły kilkunastoletnie kobiety z tymi , które mają już po kilkadziesiąt lat ( nawet ponad 70-lat!)

W niezwykle przyjaznej atmosferze finałowy turniej zakończył się zwycięstwem  „Makowych Panienek”- absolwentek  w składzie: Olga Stelmach, Jolanta Jakubowska, Alicja Justkowiak, Julia Kuczkowska.

Drugie miejsce wywalczyły „Smerfetki” : Anna Gorzelanna, Aneta Nowicka, Anna Szmydt, Weronika Karpińska, Agnieszka Modrowska.

Dzielnie walczyły najstarsze uczestniczki turnieju w drużynie p. n. „Kwiaty Elzy”. Zespół grający w składzie:  Alicja Piekuta,  Anna Rauk, Arleta Rauk, Iwona Rauk zajął  miejsce trzecie.

Dziewczęta ZS Kóenik -„Skarby Oceanu” : Jagoda Tomczak, Martyna Piasecka, Kamila Pawlikowska, Julia Cichomska i Karina Bugzel  zajęły w finale miejsce czwarte.

Zawody sędziowały uczennice Zespołu Szkół wraz z nauczycielką szkoły.

W sędziowaniu pomagała również nasza najmłodsza uczestniczka Zuzanna Szmydt – uczennica klasy 3 SP 1 Kórnik.

Wszystkie Panie wracały z imprezy z kwiatkami i upominkami, które ofiarowali niezawodni sponsorzy: P. Powąskowie – Hurtownia Kosmetyków, p. Katarzyna Taciak- kwiaciarnia „Stokrotka” , p. Zbigniew Michalkiewicz- stoisko na Targowisku oraz Promocje UM i OAZY Kórnik oraz Rada Rodziców ZS Kórnik. Dziękujemy.

***

WOLONTARIAT SPORTOWY – MOS

We wtorek – 12 grudnia 2017 uczniowie ZS Kórnik: Martyna Boguszyńska, Magda Cychnerska, Weronika Stachowiak, Ewelina Czerniak, Błażej Biernacki i Szymon Wójkiewicz wraz z p. Iwoną Rauk promowali naszą szkołę jako wolontariusze sportowi. Pomagali  w organizacji sędziowaniu XIII Gminnego Turnieju Sportowego BAWMY SIĘ RAZEM dla dzieci szkół podstawowych klas I-III w KCSiR OAZA.

Dziękujemy za pomoc!

***

październik /listopad 2017

Ze względu na organizację i …… trudne warunki …   działalność sportowa w szkole została znacznie ograniczona.

Szkoda bowiem…

***

***

***

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Szachach Drużynowych

W piątek 27 października 2017 odbyły się w naszej szkole  Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Szachach Drużynowych. W rozgrywkach brali udział uczniowie z czterech szkół powiatowych. Nasza reprezentacja w składzie: Błażej Biernacki,  Mikołaj Wrzesiński, Mateusz Kazyaka i Martyna Piasecka zajęła 3 miejsce w powiecie.

Dziękujemy uczniom za reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy Martynie wygrania wszystkich swoich rund.

1m ZS 1 Swarzedz

2m ZS 2 Swarzedz

3m ZS Kórnik

4m ZS Puszczykowo

Pozdsumowanie

Turniej rozegrano systemem „Każdy z każdym” z czasem 15 minut dla zawodnika. W turnieju uczestniczyło 23awodników z 4 szkół.

Sezon sportowy w nowym roku szkolnym rozpoczęliśmy startując w

SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH w dniu 29 września 2017r.

Dzień zawodów rozpoczął się słonecznie,mimo tego że temperatura na zewnątrz nas nie rozpieszczała. Po zarejestrowaniu się w biurze zawodów otrzymaliśmy numery startowe do biegów i czekaliśmy na swoje starty.

W międzyczasie sprawdziliśmy trasę biegów i zrobiliśmy rozgrzewkę.

I …. nadszedł czas biegów 10 dziewcząt z naszej szkoły biegało po kolei pokonując dystans ok.800m, przekazując sobie pałeczkę sztafetową.

Jako pierwsza wystartowała Jagoda Tomczak miała trudne zadanie wyprowadzić naszą drużynę na dobre miejsce i udało się. Pobiegła wspaniale.

Za nią pałeczkę przejęła Martyna Piasecka, potem Gabrysia Cegiołka, Martyna Nowaczyk, Marta Nowak, Marysia Duszczak, Julia Piotrzkowska, Weronika Rotter, Julia Kurczoba i na koniec naszą sztafetę  doprowadziła do mety na trzecim miejscu Wiktoria Nowak.

Gratulujemy wszystkim dziewczętom ogromnej motywacji i zajęcia 3 miejsca w Powiecie Poznańskim.

Pokonałyście swoje rówieśniczki z innych szkół. BRAWO!

Przed nami  uplasowały się tylko dziewczęta ze szkoły sportowej  ZS Puszczykowo i  Liceum z Tarnowa Podgórnego.

Dziękujemy wszystkim, także Klaudii Jankowskiej za wsparcie i pomoc w czasie biegów.

W czasie zawodów także wspaniale spisała się nasza męska sztafeta. Chłopacy biegali na trasie ok. 1000m i zajęli bardzo dobre 2 miejsce w Powiecie.

Skład sztafety:Kuncewicz Gracjan, Lesiński Wojciech, Witkowski Kasper, Górka Dawid, Jankowiak Maciej, Król Wojciech, Sułkowski Jakub, Słabolepszy Jakub, Marcin Wujek, Rafał Jaskuła

IR

***

Następne zawody tuż, tuż…. zachęcamy do udziału.

DZIEŃ INTEGRACJI

W naszej szkole odbył się dzień integracji – czyli gry i zabawy na wesoło.

Tegoroczny dzień integracji tzw. „Dzień Kota” przebiegł bardzo wesoło. Uczniowie klas drugich oraz ich wychowawcy przygotowali kilka konkurencji sprawdzających zwinność, bystrość i umiejętności nowych uczniów naszej szkoły. W ich skład wchodziły m.in. śpiewanie, ubijanie białek, bieg z jajkiem na łyżeczce i kalambury.

Naszą zabawę zakończyliśmy wspólnym zatańczeniem Belgijki.

Zarówno wychowawcy jak i uczniowie bawili się świetnie. Mamy nadzieję, że dzięki tej imprezie klasy się zintegrowały.