Zespół Szkół w Kórniku

Aktualności 2018/2019

***

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju dziewcząt

5 listopada 2018 braliśmy udział w Unihokeju na Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Swarzędzu. Zarówno dziewczęta jak i chłopacy walczyli zacięcie. Dziewczętom zabrakło jednej bramki do zwycięstwa i zostały WICEMISTRZYNIAMI POWIATU.

Skład drużyny: Martyna Boguszyńska, Magda Cychnerska, Karina Bugzel, Agata Radziejewska, Dominika Frąckowiak, Julia Cichomska, Kamila Pawlikowska.

Chłopacy zajęli trzecie miejsce w powiecie i zdobyli brązowe medale.

Skład drużyny:Mateusz Kazyaka, Błażej Biernacki, Adam Baran , Dzirba, Mikołaj Wrzesiński,Sebastian Sobański …..

Gratulujemy!

***

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce ręcznej

30.10.2018 wzięłyśmy udział w rozgrywkach powiatowych w piłce ręcznej w Rokietnicy. Zabrakło nam jednej bramki do zwycięstwa. Jednak jesteśmy bardzo zadowoleni z gry naszych dziewcząt które zajęły 2 miejsce w powiecie.

Martyna Boguszyńska, Magda Cychnerska, Karina Bugzel, Agata Radziejewska, Dominika Frąckowiak, Julia Cichomska, Kamila Pawlikowska, Jagoda Tomczak, Weronika Brońska – br, Julia Iwańska, Marta Nowak.

***

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w tenisie stołowym

W Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w tenisie stołowym reprezentacja naszych chłopaków zajęła 1 miejsce w Powiecie. Mistrzowie powiatu awansowali do Rejonu.

Dziewczęta zajęły 4 miejsce (ZS Kórnik dziewczęta: Karina Bugzel, Agata Radziejewska i Dominika Frąckowiak)

***

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w szachach drużynowych szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 22.10.2018 odbyły się w naszej salce gimnastycznej  Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w szachach drużynowych.

Nasi uczniowie: Błażej Biernacki, Mateusz Kazyaka, Michał Trochimowicz, Mikołaj Wrzesiński i Martyna Piasecka.  zajęli 2 miejsce w Powiecie, otrzymali srebrne medale i awansowali do Finału Wojewódzkiego.

Turniej rozegrano systemem „Każdy z każdym” z czasem 15 minut dla zawodnika.

Zawody zorganizował sędzia zawodów: Pan Ryszard Bartkowiak z ramienia SZS Wielkopolska

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym dziewcząt

We wrześniu 2018 odbyły się mistrzostwa naszej szkoły w tenisie stołowym dziewcząt.

W rozgrywkach mogły wziąć udział wszystkie chętne dziewczęta.

Mistrzynią szkoły została Karina Bugzel.

2m Agata Radziejewska

3m Dominika Frąckowiak

Maja Hipś i Zofia Staśkiewicz.

Wszystkie dziewczęta otrzymały dyplomy a najlepsze drobne nagrody.

Gratulujemy gry i zachęcamy do dalszej aktywności sportowej w szkole oraz do reprezentowania szkoły na zawodach powiatowych.

I.Rauk

***

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W dniu 27.09.2018 na Błoniach Kórnickich odbyła się jedna z największych imprez sportowych dla szkół z powiatu poznańskiego – Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

W zawodach tych brało udział ok. 700 biegaczy – ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu poznańskiego.

Biegi oficjalnie otworzył Starosta Poznański Pan Jan Grabkowski, który również został starterem podczas pierwszego biegu.

Reprezentacje naszej szkoły zarówno dziewczęta jak i chłopacy biegali i walczyli wspaniale   i  w powiecie  zajęli 3 miejsce. Gratulujemy!!!

Reprezentacja dziewcząt: Monika Kostrzewa,Martyna Piasecka, Ewa Wojtkowiak, Maja Hipś, Karina Bugzel, Agata Radziejewska, Jagoda Tomczak, Dominika Frąckowiak, Marianna Kasprzak, Marta Płoszczyca

Reprezentacja mężczyzn: Piotr Skrzypczak, Jakub Sułkowski, Wojciech Król, Dawid Górka, Mateusz Kazyaka, Jan Suszczyński, Gracjan Kuncewicz, Kamil Chudy, Hubert Kuberacki, Wojciech Lesiński

oraz wolontariusze sportowi

W organizacji tej imprezy pomagali także nasi uczniowie = wolontariusze sportowi wraz z nauczycielami wychowania fizycznego.

***

Natalia Szymczak – wicemistrzynią Polski w kolarstwie szosowym

Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły – kl. 3BC – Natalia Szymczak (UKS Mróz Jedynka Kórnik)  została wicemistrzynią Polski w Górskim Kolarstwie Szosowym w kategorii Juniorek.  Mistrzostwa odbyły się 24-26 sierpnia 2018 w Ostródzie.

Natalia ma na swoim koncie także inne liczne osiągnięcia:

• złoty medal na Mistrzostwach Polski elity w wyścigu drużynowym na torze
  • srebrny medal w wyścigu drużynowym na szosie
  • brązowy medal w wyścigu dwójkami na szosie
  • brązowy medal mistrzostw Polski w wyścigu drużynowym na torze

Została również powołana do Kadry Narodowej Juniorów na Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym 2018

Gratulujemy Natalii sukcesów i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Świata w Insbrucku (Austria) na których obecnie przebywa!